Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

1919 Woodrow Wilson

Narodil se v Bruselu, kde vystudoval mezinárodní právo a získal zde doktorát. V roce 1877 ve věku 23 let byl přijat k bruselskému odvolacímu soudu. Následujících 16 let vykonával právnickou praxi, získal prestižní postavení mezi belgickými právníky. Od roku 1893 byl profesorem mezinárodního práva na bruselské universitě. Během jeho "senátní kariéry" projevil trvalý zájem o vzdělání, práci a zahraniční záležitosti. Už jako nováček předložil pokrokovou reformu základního školství. V oblasti pracovního práva předložil návrh důlního dohledu a podpořil schválení 8 - hodinové pracovní doby a 40 - hodinového pracovního týdne.
Prosazoval nejrůznější mezinárodní kooperativní aktivity jak v politické, tak v akademické sféře, byl i proslulý bibliograf.
Spolu s Paulem Outletem uspořádal 1. mezinárodní konferenci o bibliografii, kde přednesli myšlenku vybudování MBÚ, jehož cílem bylo vytvořit universální kartotéku RBU, dále založili Unii mezinárodních asociací.
V roce 1907 nastoupil jako prezident Mezinárodního mírového úřadu, kde se podílel na přípravě mírových konferencí.
Henri la Fontaine byl horlivý reformátor a zastánce ženských práv, byl jmenován tajemníkem odborné školy pro ženy. Jako aktivní horolezec sestavil mezinárodní bibliografii alpinismu.
Přeložil části Wágnerových oper, publikoval esej o amerických knihovnách a o postojích amerických žen, v mládí psal poezii.
Dožil se napadení Belgie (v té době žil ve Washingtonu), ale už ne osvobození. Umřel v roce 1943 ve věku 89 let.
1919 Woodrow Wilson